Hotellijuht Piret Trei: kutsun sind endaga suvisele Muhu- ja Saaremaale

Suvine Saaremaa on palju-palju rohkemat kui ainult Kuressaare linn või Angla tuulikud. Seda teab hästi põline saarlane, GOSPA tegevjuht Piret Trei, kes kutsub sind endaga kaasa väiksele ringkäigule Muhu- ja Saaremaale. Selle käigus tutvustab ta sulle oma lemmikkohti, kus ta käib igal suvel hea meelega ise ja kuhu ta viib ka oma külalised. 

Mul on hea meel, et oled plaaninud mõne ilusa suvise päeva Saaremaal veeta. Sinna jõudmiseks võime kasutada nii laeva-, kui ka õhusõitu, aga et meil oleks rohkem huvitavat vaatamist ja kogemist, lähme seekord saarele veeteed pidi.

Pärast Virtsu-Kuivastu praamilt maha sõitmist ei satu me kohe Saaremaale, vaid hoopis Muhusse. On juhtunud, et mõnele, kes meil varem külas käinud pole, tuleb see toreda üllatusena. Muhu on üks äraütlemata mõnus saar, kus ka meie sinuga peatuse teeme. 

Muhu Jaanalinnufarm 

Astume sisse Laasu tallu Nautse külas, kus asub kuulus Muhu Jaanalinnufarm. Lisaks jaanalindudele teeme tutvust sebrade, emude, alpakade, kängurute ja ponidega, keda võime soovi korral silitada ja peost toita. 

Farmis on avatud ka väike pood, kust saame osta jaanalindude ja teiste elukatega seotud suveniire, kosmeetikat ja muud põnevat.

Reomäe nunnaklooster

Jaanalinnufarm asub üsna Väikse väina tammi lähedal, nii et pärast väikest sõitu olemegi Saaremaal. Siin on meie esimeseks peatuspaigaks Reomäe nunnaklooster, mis asub Muhu poolt tulles umbes kümme kilomeetrit enne Kuressaaret. 

Püha Eelkäija Skiita klooster on armas ja tegus paik, kus elavad maailma eri paigust pärit rõõmsameelsed ja külalislahked nunnad, kellega saab eesti keeles juttu ajada. Klooster on avatud iga päev kell 8–20, kõik on oodatud lahkesti sisse astuma. 

Ehedad saare maitsed

Ehedaid ja mõnusaid maitseid jätkub igasse saare nurka, aga kui ma pean mõne valima, toon välja need, kus proovin vähemalt korra suve jooksul ära käia. 

Kes ise kalal ei käi, selle õnneks on olemas Tihemetsa talu ja sealne Tiina. Jah, just nagu laulus. Temale lähme me kõigepealt külla. Tiina on vahva ja avatud saare naine, kel on alati suitsuahi õue peal tossamas ja kes pakub meile suurepäraseid kuldpruune suitsukalu. Tihemetsa talu asub ajaloolises kalurite külas Nasval, otse Kuressaare külje all.

Kuressaarest u 30 km kaugusel asuvas Lümanda söögimajas tehakse maailma parimaid kartulikotlette. Lihtsalt unustamatu elamus! Võime täitsa kindlad olla, et seal pakutakse meile ainult puhast kraami, mis tuleb ümberkaudsetelt põldudelt ja kohalikelt kaluritelt; külmutatud või säilitusainetega tembitud kraami sealt ei saa.

Lümandas asub teinegi koht, mis külastamist väärib. Selleks on eriti äge Lahhentage pood ja kokteilibaar. Maarit ja Tarmo panevad juba mitu aastat Kuressaare linna jõulukuused pudelisse ja annavad neile nõnda uue elu. Lahhentage pererahva kätetöö on suurepärane tõestus sellest, et ilma alkoholita džinnikokteil on uus G&T. 

Ja kui me õhtuks Kuressaarde jõuame, külastame siinseid sumedaid suvekohvikuid, näiteks Good Mood Food kohvikut linnapargi servas. Ma luban, et see lummab sind oma romantilise roosiaia ja tervisliku menüüga. 

Sõrve

Nagu arvata võid, jätkub Saaremaal tegevust mitmeks päevaks. Pärast rikkalikku ja kosutavat hommikusööki GOSPAs võtame suuna Sõrve sääre tippu. Seal asub uhke majakas, mis paneb meid oma 242 trepiastmega korralikult proovile, aga mis pakub preemiaks uhkeid vaateid merele ja maale. Hea ilmaga näeb sealt lausa Lätti.

Küülikuküla ja Tui koduresto

Tagasiteel Kuressaarde astume sisse Laadla külas asuvasse Küülikukülla, kus saame jänkude ja teiste armsate väikeloomadega mängida ja neid paitada. Tasub külastamist, eriti lastega. 

Samas asub ka Tui koduresto, kus kostitatakse meid ehedate saare toitude, näiteks kalasupiga, mis viib lausa keele alla. 

Abruka

Kas teadsid, et otse GOSPA aknast paistab kätte Abruka saar? Juba päikseloojangukruiis saarele 100-aastasel purjekal Hoppet on omaette elamus. Selle reisi võtame kindlasti ette. 

Aktiivne puhkus Kuressaares

Kui sind väikesaartele minek ei köida ja sa tahaksid teha midagi aktiivset ja põnevat, võid külastada Kuressaare uusi padeliväljakuid või nautida rattasõitu meie siledatel rattateedel. Meil juba tegevust jätkub!

Ja kui sa jääd Saaremaale kauemaks kui mõneks päevaks, siis küsi ainult, annan sulle veel palju soovitusi põnevate kohtade külastamiseks ja ägedate kogemuste saamiseks. 

Hea meelega jagan sulle vihjeid ka oma suviste lemmikute kohta GOSPA spaas või avaldan saladuse, milline on parim suvine mull ja milline kosutavaim nullmull meie restoranis.

Kohtumiseni Saaremaal!

Piret Trei | GOSPA tegevjuht 

 

 

 

 

GOSPA E-POOD Read reviews
Saabumine
...
...
Lahkumine
...
...
Broneeri puhkus
Parim pakkumine on alati otse hotellist broneerides